Voorkeuren
Cookies
Aanmelden
Aanmelden met je GO! account

Dag van de Voorzieningen

Pagina delen

Afbeelding2.jpg

Editie 2026: onderwijs en welzijn samen sterker

Tijdens de Dag van de Voorzieningen op 16 oktober stond de samenwerking tussen onderwijs en welzijn centraal. Verschillende experten op vlak van onderwijs en welzijn inspireerden de directeurs van de voorzieningen. De kernboodschap: kinderen passen niet binnen één beleidsdomein. Daarom moeten de verschillende domeinen hun kennis en ondersteuning beter verbinden.

Belangrijkste inzicht: begin met haalbare stappen

De deelnemers vertaalden hun inspiratie naar toekomstbeelden over toegankelijke jeugdhulp, ondersteuning in de school en begeleiding over sectoren heen. Tijdens een posterbeurs stelden de voorzieningen hun teams, doelgroepen, partners en plannen voor. 

Samenwerking hoeft niet groot te beginnen. Kies een concrete vraag, zoek de juiste partners en maak duidelijke afspraken. Kleine, haalbare stappen kunnen al veel betekenen voor kinderen en jongeren.

Werk samen in de regio

James Van Casteren, directeur-generaal van het VAPH, benadrukte dat welzijn niet alle zorgvragen alleen kan oplossen. Onderwijs is daarbij een belangrijke partner. Hij riep voorzieningen op om regionale afspraken te maken: “We moeten binnen de regio kijken naar structurele samenwerking met andere zorgaanbieders.” Zo kunnen organisaties samen een passend antwoord bieden op complexe hulpvragen.

James Van Casteren

Kies voor preventie

Ook binnen het GO! bestaan sterke voorbeelden. Lotte Meulewaeter,  directeur POC+, lichtte toe hoe CLB’s bruggen bouwen tussen scholen, voorzieningen en externe partners. Haar boodschap was duidelijk: “Cijfers van de CLB’s bevestigen: een sterke focus op preventie werpt vruchten af.” Wie problemen vroeg herkent en steun dichtbij organiseert, kan kinderen en jongeren sneller helpen.

Peter Goyvaerts, afdelingshoofd NeO, legde uit hoe voorzieningen, kinderopvang, onderwijsinternaten en leersteun via de permanent technische commissie Onderwijs-Welzijn een stem krijgen binnen het GO!. Pieter De Winne, algemeen directeur Impact, toonde dan weer hoe een sterk merk onderwijs, welzijn en ondersteuning kan verbinden.

Gebruik een gemeenschappelijke taal

Chaja Deen van het Nederlands Jeugdinstituut sloot de inhoudelijke bijdragen af. Volgens haar versterken organisaties niet alleen de jongere, maar ook de omgeving. “Schoolsucces is dé grootste preventie die je kunt hebben.” Goede samenwerking vraagt wel om een taal die scholen en voorzieningen samen begrijpen. Modellen zoals My World Triangle kunnen daarbij helpen.

Chaja Deen

Materiaal

Heb je een vraag?

Sylvie Lambrechts
Marianne De Paduwa - 02 790 96 70

of mail naar info@g-o.be

GO! nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van wat het GO! zoal doet? Dat kan! Schrijf je in om de GO! nieuwsbrief te ontvangen.

Schrijf je in

Welkom op
Go Pro

of
Niet aanmelden

Nog geen GO! account?

Jouw GO! account, sleutel tot een gepersonaliseerde GO! pro

Jouw GO! account is jouw persoonlijk toegangsticket tot het afgeschermde nieuws en inhoud op maat van jouw profiel. Jouw GO! account betekent niet dat je een g-o.be e-mailadres hebt of krijgt.
  • Nog even geduld. Momenteel heb je nog geen (recht op een) GO! account met toegang tot GO! pro. Van zodra jouw scholengroep start met het opladen en activeren van de contact- en functiegegevens van het (niet-)onderwijzend personeel in scholen en instellingen, heb ook jij (recht op) een GO! account met toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van jouw scholengroep om te vernemen wanneer de scholengroep start met het beheer in GO! gebruikersbeheer.

Hoe krijg je een GO! account, wanneer je er recht op hebt?
De lokale gegevensbeheerder van je scholengroep zorgt voor de registratie of aanpassing van je gegevens in GO! gebruikersbeheer. Vervolgens krijg je de juiste toegangsrechten en kun je aanmelden op GO! pro.