Voorkeuren
Cookies
Aanmelden
Aanmelden met je GO! account

In welke fase bevinden zich de lopende beleidsdossiers - overzicht 28 april tot en met 4 mei

4 mei 2026
Dezaal van het Vlaams parlement onder de glazen koepel zonder mensen
De afdeling Beleid en Belangenbehartiging houdt je op de hoogte van de lopende onderwijsdossiers en de fase van het beleidsproces waarin ze zich bevinden. Via deze rubriek krijg je gedurende het hele schooljaar wekelijks een update van alle decreten en besluiten in ontwikkeling.

De media berichten soms snel over decreetgeving in het onderwijs, vaak nog vóór het beleidsproces goed en wel doorlopen is. Dat kan tot verwarring en verkeerde verwachtingen leiden. Daarom brengt de afdeling Beleid en Belangenbehartiging je liever het actuele beleidsnieuws uit eerste hand. Zo weet je altijd in welke fase een dossier zich bevindt en word je ook inhoudelijk op de hoogte gehouden.

Het geactualiseerde en integrale overzicht van de lopende beleidsdossiers vind je op deze GO! pro-pagina.

Deze week aandacht voor:

  • de eerste principiële goedkeuring van het voorontwerp van besluit betreffende de besparingen op de levensbeschouwelijke vakken in het buitengewoon onderwijs en over de leraren levensbeschouwelijke vakken. Dit besluit zal nog worden onderhandeld in Sectorcomité X;

  • ons protocol van akkoord na de onderhandelingen over het voorontwerp van besluit over tijdelijke projecten met pioniersscholen in het kader van de evolutie naar kwalitatiever en inclusiever onderwijs;

  • de tweede principiële goedkeuring van het wijzigingsbesluit nuttige ervaring, bekwaamheidsbewijzen, salarisschalen en concordantie in het volwassenenonderwijs.

Aarzel niet om contact op te nemen met de afdeling Beleid en Belangenbehartiging, mocht je vragen hebben. Voeg bovenstaande link naar de GO! beleidspagina zeker toe aan je favorieten, op die manier heb je altijd de meest actuele stand van zaken bij de hand. Wekelijks wordt deze pagina op dinsdag geactualiseerd.

Pagina delen

Heb je een vraag?

Beleid en belangenbehartiging - 02 790 97 15
Els Supply - 02 790 96 50

of mail naar info@g-o.be

GO! nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van wat het GO! zoal doet? Dat kan! Schrijf je in om de GO! nieuwsbrief te ontvangen.

Schrijf je in

Meer nieuws

Welkom op
Go Pro

of
Niet aanmelden

Nog geen GO! account?

Jouw GO! account, sleutel tot een gepersonaliseerde GO! pro

Jouw GO! account is jouw persoonlijk toegangsticket tot het afgeschermde nieuws en inhoud op maat van jouw profiel. Jouw GO! account betekent niet dat je een g-o.be e-mailadres hebt of krijgt.
  • Nog even geduld. Momenteel heb je nog geen (recht op een) GO! account met toegang tot GO! pro. Van zodra jouw scholengroep start met het opladen en activeren van de contact- en functiegegevens van het (niet-)onderwijzend personeel in scholen en instellingen, heb ook jij (recht op) een GO! account met toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van jouw scholengroep om te vernemen wanneer de scholengroep start met het beheer in GO! gebruikersbeheer.

Hoe krijg je een GO! account, wanneer je er recht op hebt?
De lokale gegevensbeheerder van je scholengroep zorgt voor de registratie of aanpassing van je gegevens in GO! gebruikersbeheer. Vervolgens krijg je de juiste toegangsrechten en kun je aanmelden op GO! pro.