Voorkeuren
Cookies
Aanmelden
Aanmelden met je GO! account

De IJsjesnorm: meet jouw school mee?

7 september 2026
IJsjesnorm_rh.png
Een speelplek in de buurt van de school, op wandelafstand van een leuke ijsjeskar, als het ware. Dat is de zogenaamde 'IJsjesnorm'. 'Goe Gespeeld' doet een oproep aan basisscholen om mee te meten in welke mate jouw school in de buurt ligt van zo'n naschoolse speelplek? Doe mee met een eigen meetactie en win leuke ijsjes-prijsjes voor de klas!

Na een lange dag op school kan het deugd doen om eerst wat te spelen en ravotten. Op weg naar huis passeren kinderen waarschijnlijk nog enkele toffe plekjes: een pleintje, grasveldje, skatepark… Maar die plekjes liggen niet altijd langs de snelste route naar huis.

Hoe goed kennen kinderen de (nieuwe) schoolomgeving? Met de IJsjesnorm meet je hoe lang kinderen te voet wandelen om vanop school tot aan een speelplek in de buurt te geraken. Zo creëer je kansen om na de schooluren met vrienden af te spreken en samen te gaan spelen. En de actie is een leuk moment buiten de vier muren van de speelplaats om de nieuwe klasgroep beter te leren kennen.

Registreer je resultaat! Dat kan aan de hand van de strookjes, met de invulposter voor scholen of online. En laat het weten (registreren dus), want dan maak je bovendien kans op leuke ijsjes-prijsjes voor de klas!

De meetperiode loopt nog tot 30 september.

Pagina delen

Heb je een vraag?

GO! nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van wat het GO! zoal doet? Dat kan! Schrijf je in om de GO! nieuwsbrief te ontvangen.

Schrijf je in

Meer nieuws

Welkom op
Go Pro

of
Niet aanmelden

Nog geen GO! account?

Jouw GO! account, sleutel tot een gepersonaliseerde GO! pro

Jouw GO! account is jouw persoonlijk toegangsticket tot het afgeschermde nieuws en inhoud op maat van jouw profiel. Jouw GO! account betekent niet dat je een g-o.be e-mailadres hebt of krijgt.
  • Nog even geduld. Momenteel heb je nog geen (recht op een) GO! account met toegang tot GO! pro. Van zodra jouw scholengroep start met het opladen en activeren van de contact- en functiegegevens van het (niet-)onderwijzend personeel in scholen en instellingen, heb ook jij (recht op) een GO! account met toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van jouw scholengroep om te vernemen wanneer de scholengroep start met het beheer in GO! gebruikersbeheer.

Hoe krijg je een GO! account, wanneer je er recht op hebt?
De lokale gegevensbeheerder van je scholengroep zorgt voor de registratie of aanpassing van je gegevens in GO! gebruikersbeheer. Vervolgens krijg je de juiste toegangsrechten en kun je aanmelden op GO! pro.