Voorkeuren
Cookies
Aanmelden
Aanmelden met je GO! account

Samenwerking met HOGENT

Pagina delen

Ervaringsdag HOGENT: maandag 23 november 2026

Maak kennis met studeren aan HOGENT

Benieuwd naar het hoger onderwijs? Tijdens deze inspirerende dag krijgen leerlingen de kans om de sfeer op de HOGENT-campus van dichtbij te ervaren en kennis te maken met verschillende opleidingen en toekomstmogelijkheden.

Wat mogen leerlingen verwachten?

  • Een kennismaking met studeren in het hoger onderwijs

  • Een echte campusbeleving op de HOGENT-campus

  • Lunch in het studentenrestaurant

  • Interactieve workshops afgestemd op hun interesses

  • Ontmoetingen met docenten en studenten

  • Een bedrijvenmarkt met aandacht voor studie- en loopbaanmogelijkheden

  • Opleidingen in de kijker

Tijdens de workshops maken leerlingen onder meer kennis met:

  • Business Translation

  • Interpreting, Business & Languages

  • Toegepaste Informatica

  • Accountancy-Fiscaliteit

  • Supply Chain Management

  • Business Lab

Zo krijgen ze een beter beeld van de inhoud van de opleidingen én van de mogelijkheden die een diploma in deze richtingen biedt. Meer informatie over het programma en de inschrijvingen volgt na de zomervakantie.

Noteer deze datum alvast in je agenda!

Brug tussen onderwijs en arbeidsmarkt

Het GO! en HOGENT bundelen hun krachten om onderwijs en arbeidsmarkt beter op elkaar af te stemmen. Centraal in deze samenwerking staan onderwijsloopbaanbegeleiding, talent- en competentieontwikkeling, het stimuleren van levenslang leren én een warme, vlotte overgang van het secundair naar het hoger onderwijs en uiteindelijk de arbeidsmarkt.

Voor wie?

Deze samenwerking richt zich op leerlingen uit het secundair onderwijs (6de middelbaar) die een logische doorstroom kennen naar vervolgopleidingen binnen de HOGENT binnen de domeinen Bedrijfsmanagement, Organisatie & Management en Toegepaste Informatica.
De inspiratiedagen richten zich dus tot leerlingen uit het tweede leerjaar van de derde graad met een doorstroom- of dubbele finaliteit, zoals onder andere:

  • Moderne talen ASO

  • Economie-moderne talen ASO

  • Taal- en communicatie ASO  

  • Humane wetenschappen ASO

  • Bedrijfswetenschappen TSO

  • Bedrijfsorganisatie TSO

  • Industriële wetenschappen TSO

  • Techniek-wetenschappen TSO

  • Wetenschappen-wiskunde ASO

Wat willen we bereiken?

Deze samenwerking heeft als doel om:

  • Leerlingen te laten kennismaken met studierichtingen die opleiden tot beroepen binnen Bedrijfsmanagement, Organisatie & Management en Toegepaste Informatica;

  • Leerlingen vertrouwd te maken met de structuur en werking van het hoger onderwijs;

  • Inzicht te bieden in de verwachtingen en leerinhouden van de betrokken opleidingen;

  • De overstap naar het hoger onderwijs te vergemakkelijken via gerichte informatie en beleving;

  • Leerlingen in contact te brengen met bedrijven uit relevante sectoren, en hen zicht te geven op jobs, werkcontext en doorgroeimogelijkheden;

  • Uitwisseling en samenwerking te stimuleren tussen GO!-leerkrachten en HOGENT-docenten.

Kortom: we bouwen aan een sterke, toekomstgerichte leerloopbaan waarin leerlingen bewust kiezen en zich goed voorbereid voelen op hun volgende stap.
De samenwerkingsovereenkomst kan je hier raadplegen.

Heb je een vraag?

Annick Haesaerts - 02 790 96 59
Ellen Van den Stock - 02 790 94 87

of mail naar info@g-o.be

GO! nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van wat het GO! zoal doet? Dat kan! Schrijf je in om de GO! nieuwsbrief te ontvangen.

Schrijf je in

Welkom op
Go Pro

of
Niet aanmelden

Nog geen GO! account?

Jouw GO! account, sleutel tot een gepersonaliseerde GO! pro

Jouw GO! account is jouw persoonlijk toegangsticket tot het afgeschermde nieuws en inhoud op maat van jouw profiel. Jouw GO! account betekent niet dat je een g-o.be e-mailadres hebt of krijgt.
  • Nog even geduld. Momenteel heb je nog geen (recht op een) GO! account met toegang tot GO! pro. Van zodra jouw scholengroep start met het opladen en activeren van de contact- en functiegegevens van het (niet-)onderwijzend personeel in scholen en instellingen, heb ook jij (recht op) een GO! account met toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van jouw scholengroep om te vernemen wanneer de scholengroep start met het beheer in GO! gebruikersbeheer.

Hoe krijg je een GO! account, wanneer je er recht op hebt?
De lokale gegevensbeheerder van je scholengroep zorgt voor de registratie of aanpassing van je gegevens in GO! gebruikersbeheer. Vervolgens krijg je de juiste toegangsrechten en kun je aanmelden op GO! pro.