Voorkeuren
Cookies
Aanmelden
Aanmelden met je GO! account

Leidraad bij nieuwe taalmaatregelen basis- en secundair onderwijs

30 april 2026
Ieder kind taalheld_rh.jpg
Met het plan 'Ieder kind taalheld' wil de Vlaamse Regering de Nederlandse taalvaardigheid van leerlingen versterken. Hiervoor worden er vanaf 1 september 2026 enkele nieuwe taalmaatregelen ingevoerd. De centrale diensten ontwikkelden hierbij een leidraad.

Het gaat om maatregelen die inzetten op

  • de preventie en remediëring van taalachterstand in het basisonderwijs;

  • de versterking van het Nederlands in het secundair onderwijs;

  • professionalisering: het taalbeleid en taalexperten, actualisering van de screening van het niveau van de onderwijstaal (KOALA), organisatie van voorinstructie en remediëring, taalheldklassen, drie uur extra Nederlands bij de overgang naar het secundair onderwijs, en versterking van de nascholingsmiddelen van basis- en secundaire scholen.

Om scholen(groepen) te ondersteunen bij de implementatie van de nieuwe taalmaatregelen, hebben de centrale diensten van het GO! een leidraad ontwikkeld, waar inspiratie kan gehaald worden om het taalbeleid binnen de eigen schoolcontext te versterken.

Pagina delen

Heb je een vraag?

Joachim Van Tilburg - 02 790 93 99
Gorik Van Assche - 02 790 97 66

of mail naar info@g-o.be

GO! nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van wat het GO! zoal doet? Dat kan! Schrijf je in om de GO! nieuwsbrief te ontvangen.

Schrijf je in

Meer nieuws

Welkom op
Go Pro

of
Niet aanmelden

Nog geen GO! account?

Jouw GO! account, sleutel tot een gepersonaliseerde GO! pro

Jouw GO! account is jouw persoonlijk toegangsticket tot het afgeschermde nieuws en inhoud op maat van jouw profiel. Jouw GO! account betekent niet dat je een g-o.be e-mailadres hebt of krijgt.
  • Nog even geduld. Momenteel heb je nog geen (recht op een) GO! account met toegang tot GO! pro. Van zodra jouw scholengroep start met het opladen en activeren van de contact- en functiegegevens van het (niet-)onderwijzend personeel in scholen en instellingen, heb ook jij (recht op) een GO! account met toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van jouw scholengroep om te vernemen wanneer de scholengroep start met het beheer in GO! gebruikersbeheer.

Hoe krijg je een GO! account, wanneer je er recht op hebt?
De lokale gegevensbeheerder van je scholengroep zorgt voor de registratie of aanpassing van je gegevens in GO! gebruikersbeheer. Vervolgens krijg je de juiste toegangsrechten en kun je aanmelden op GO! pro.