Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.
Garantie op kwaliteitsvol onderwijs voor iedereen
Het strategisch plan GO! 2030 is een toekomstbestendig antwoord om de onderwijskwaliteit te verbeteren. Een terugkeer naar het onderwijs van de vorige eeuw is geen optie, want de omstandigheden zijn grondig veranderd. De samenleving en dus ook de scholen kennen een stijgende heterogeniteit en hechten een groter belang aan inclusie.
Dit zorgt voor een fundamentele nood aan meer differentiëren in de klas. Het strategisch plan GO! 2030 bezorgt leerkrachten de handvatten om met doelgerichte differentiatie aan de slag te gaan. De kern daarvan is het gepersonaliseerd samen leren (GSL).
Gepersonaliseerd maar altijd samen
Het GO! vindt dat leraar het belangrijkste beroep ter wereld is. Leraren dragen kennis en cultuur over van de ene generatie op de volgende. Een essentieel onderdeel daarvan is de directe, klassikale instructie.
Daarbovenop kiest het GO! voor gepersonaliseerd samen leren om kwaliteitsvol onderwijs aan te bieden. Gepersonaliseerd samen leren is geen individueel onderwijs, het is leren en samenwerken in groep, versterkt door doelgerichte differentiatie op het niveau van een of meerdere leerlingen. Het doel is elke leerling zover mogelijk te brengen.
De gepersonaliseerde aanpak helpt leerlingen die het moeilijk hebben zichzelf te overtreffen en geeft leerlingen die vlot leren de mogelijkheid om te excelleren. Met gepersonaliseerd samen leren wil het GO! het leervermogen, de leerwinst en de leermotivatie van elke jongere maximaal ontwikkelen.
Klaar voor de toekomst met zelfregulerend leren
De onderwijsprofessionals van het GO! werken samen in complementaire teams waarin ze de eigen talenten kunnen uitspelen. Samen dragen ze kennis over en helpen ze de leerlingen hun eigen leren te reguleren. Zelfregulerend leren is geen zelfontdekkend leren. De leraar die de stelling van Pythagoras uitlegt is efficiënter dan kinderen die leerstof zelf laten ontdekken.
Bij zelfregulerend leren nemen leerlingen het leren van vooraf gegeven leerdoelen in handen. Dit bouwen we geleidelijk op vanaf het basisonderwijs. Zo kunnen leerlingen steeds beter verantwoordelijkheid nemen voor hun eigen leren. Zelfregulerende vaardigheden maken leerlingen en cursisten in alle richtingen klaar voor een leven lang leren.
Digitalisering en flexibele schoolorganisatie als hefboom
Het GO! ziet enkele randvoorwaarden om van gepersonaliseerd samen leren een succes te maken.
Een doorgedreven digitalisering van het onderwijs maakt doelgerichte differentiatie en samenwerken van onderwijsprofessionals over het hele net mogelijk. Multidisciplinaire onderwijsteams en gepersonaliseerd samen leren vragen om een flexibelere schoolorganisatie en
een soepel curriculum. Hiervoor zijn een hedendaags lerarenstatuut en HR-beleid noodzakelijk.
Ten slotte is er nood aan moderne en polyvalente infrastructuur. In het GO! is de school ook een ankerplaats in de maatschappij, een plek waar leren, werken en samenleven elkaar ontmoeten.