Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
Contacteer de lokale gegevensbeheerder van je scholengroep.
Tools
Wat zijn tools?
In GO! studio verstaan we onder tools digitale toepassingen die het leren en lesgeven ondersteunen, zonder zelf leerinhouden voor leerlingen aan te bieden.
Het kan bijvoorbeeld gaan om:
- tools voor het creëren en organiseren van leeractiviteiten;
- tools voor feedback, evaluatie en opvolging
- samenwerkings- en communicatietools;
- ondersteunende toepassingen, bijvoorbeeld rond taal, inclusie of organisatie
Welke tools?
Digitale tools waarvan scholen of scholengroepen aangeven dat ze deze momenteel gebruiken, en die zij willen opnemen in hun toolwiel, worden sowieso als tool opgenomen in GO! studio.
Op dit moment gebeurt er geen inhoudelijke of pedagogisch-didactische validatie door de centrale diensten van deze tools. GO! studio kiest er bewust voor om hier het veld te laten spreken, zodat het platform een realistisch beeld geeft van wat effectief gebruikt wordt in scholen.
Informatie over een tool
De informatie op een toolfiche in GO! studio is gebaseerd op:
- informatie die door de aanbieder wordt aangeleverd;
en/of informatie die publiek beschikbaar is op de website van de aanbieder of elders.
Waar mogelijk wordt deze informatie aangevuld met voorbeelden of didactische tips uit scholen of scholengroepen binnen het GO!. - Als er informatie beschikbaar is over informatieveiligheid en privacy, wordt deze eveneens opgenomen in de fiche. De aanwezigheid van een tool in GO! studio betekent echter niet dat deze standaard of volledig werd doorgelicht op dit vlak.
Jouw tool in GO! studio
Tools worden in GO! studio opgenomen op vraag van onze scholen. Wanneer een school een tool in haar toolwiel wil opnemen, voegen we deze tool toe in onze bibliotheek.
De toolinformatie vullen we zelf zo goed mogelijk in, maar als ontwikkelaar of aanbieder weet je natuurlijk zelf het best voor wie en voor wat jouw tool het meest geschikt is. Staat jouw tool in GO! studio en wil je de toolinformatie (vb. beschrijving, doelgroepen, geschikte leeractiviteit) graag zelf aanleveren of aanpassen? Neem dan zeker contact op!
Leermiddelen
De leermiddelen in GO! studio zijn afkomstig van het GO! zelf, van uitgeverijen, van edtech-aanbieders en van andere organisaties of samenwerkingen.
Voor leermiddelen binnen GO! studio wordt wel een onderscheid gemaakt in validatie:
- Leermiddelen van trusted partners worden onderworpen aan een beknopte pedagogisch-didactische check door pedagogische adviseurs.
- Leermiddelen die binnen GO! zelf ontwikkeld worden, doorlopen een grondige screening en kwaliteitscontrole door de pedagogische begeleidingsdienst.
Op die manier streven we naar een evenwicht tussen kwaliteit, betrouwbaarheid en actualiteit van het aanbod.
Informatie over leermiddelen
De informatie bij leermiddelen in GO! studio is gebaseerd op:
- informatie die door de aanbieder wordt aangeleverd;
- en/of informatie die publiek beschikbaar is op de website van de aanbieder.
GO! studio brengt deze informatie samen in fiches, met als doel scholen te ondersteunen bij vinden van waardevolle leermiddelen. De fiches zijn bedoeld als informatief kader, niet als een finale uitspraak over de pedagogische of inhoudelijke kwaliteit van een leermiddel in een specifieke klascontext.
Selectiecriteria
Elke aanvraag wordt bekeken door het GO! studio team.
Een leermiddel kan opgenomen worden wanneer het:
- een duidelijke educatieve meerwaarde heeft
- bruikbaar is in een klascontext
- inhoudelijk correct en betrouwbaar is
- duidelijke informatie geeft over gebruik in het onderwijs
GO! behoudt zich het recht voor om leermiddelen niet op te nemen.
Bestaande aanbieders
Staat jouw organisatie al in GO! studio?
Dan kan je nieuwe leermiddelen toevoegen, bestaande informatie laten aanpassen en/of links of contactgegevens actualiseren
Nieuwe aanbieders
Wil je een leermiddel aanbieden via GO! studio?
Dan bekijken onze pedagogische adviseurs eerst de didactische kwaliteit en inzetbaarheid in het onderwijs.
Op basis van deze screening beslissen we of het leermiddel opgenomen wordt in het platform.
Procedure
De opname van leermiddelen in GO! studio verloopt in enkele stappen:
- Lees eerst de informatie en voorwaarden op deze pagina.
- Verzamel de nodige informatie over je organisatie en leermiddel.
- Stuur vervolgens een e-mail naar het GO! studio team met een korte beschrijving van je aanbod.
Na een eerste controle ontvang je toegang tot een Excelbestand waarin de leermiddelen ingevoerd kunnen worden. Via dit bestand gebeurt de effectieve upload naar GO! studio.
Na ontvangst bekijken we of het leermiddel in aanmerking komt voor opname in GO! studio en bezorgen we verdere instructies.
Interoperabiliteit
GO! hecht belang aan interoperabiliteit: leermiddelen moeten zo goed mogelijk kunnen samenwerken met het Learning Management System (LMS) die scholen gebruiken.
Interoperabele leermiddelen zorgen ervoor dat leerkrachten en leerlingen materialen eenvoudig kunnen openen en gebruiken binnen hun vertrouwde digitale omgeving, zonder telkens aparte accounts of platformen te moeten gebruiken.
Daarom geven we voorkeur aan leermiddelen die ondersteuning bieden voor de standaard LTI 1.3 (Learning Tools Interoperability).
Hoewel LTI-ondersteuning geen absolute vereiste is voor opname in GO! Studio, vormt dit wel een belangrijke meerwaarde bij de beoordeling van digitale leermiddelen.
Aanbieders die LTI 1.3 ondersteunen, vermelden dit best duidelijk bij hun aanvraag.

