Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.
Samen sterk voor anderstalige nieuwkomers
In GO! scholen verdient elke leerling een sterke start. Voor anderstalige nieuwkomers (AN) betekent dat een warm onthaal en doelgerichte taalondersteuning: dé hefboom voor integratie in de klas en op school. Maar hoe breng je dit in de praktijk als leerkracht, zorgcoördinator of beleidsteam?
De PBD-GO! helpt je op weg met een drieluik van inspirerende vormingen rond AN. Elke vorming zoomt in op een specifieke rol, maar samen vormen ze een krachtig geheel dat scholen ondersteunt in een brede, inclusieve aanpak. Of je nu een (startende) AN-leerkracht bent of beleidsmatig meebouwt aan de AN-werking: ook zonder voorkennis kan je instappen in de vorming die bij jou en je school past. Motiveer je collega’s om samen de volgende stap te zetten voor jullie leerlingen.
De eerste vorming ‘AN-start-GO!: een sterke opstap voor nieuwe AN-leerkrachten’ richtte zich specifiek op startende AN-leerkrachten en vond in januari plaats. Geen zorgen: voor de vormingen voor leerkrachten lager onderwijs en voor schoolteams kan je nog inschrijven! Beide vinden plaats in maart 2026.
AN-samen-GO!: verbondenheid en taal in één beweging
Tijdens deze vorming leer je hoe je als klasleerkracht anderstalige nieuwkomers ondersteunt én tegelijk de hele klasgroep versterkt. Je krijgt praktische strategieën mee om taalbarrières weg te nemen en basisleerervaringen te benutten. Zo creëer je een klas waarin iedereen zich thuis voelt.
Deze vorming richt zich op klasleerkrachten lager onderwijs die hun aanpak willen versterken.
Klaar om aan de slag te gaan? Schrijf je via deze link.
Deze vorming vindt plaats in Brussel op 17 maart 2026 in het Huis van het GO!.
AN-school-GO!: een inclusieve school maak je samen
Ontdek hoe je als team een gedragen aanpak ontwikkelt voor anderstalige nieuwkomers. Met aandacht voor cultuursensitief handelen, ondersteuning bij trauma en heldere communicatie met anderstalige ouders zorg je dat iedere leerling zich thuis voelt op je school.
Deze vorming is gericht op zorgcoördinatoren, directies, beleidsondersteuners en leerkrachten die mee willen bouwen aan een schoolbrede aanpak rond anderstalige nieuwkomers.
Samen met je schoolteam aan de slag? Schrijf je via deze link.
Deze vorming vindt plaats in Brussel op 25 maart 2025 in het Huis van het GO!.
Krachtige combinatie
Elke vorming belicht een andere rol binnen de school: van de individuele leerkracht tot het volledige beleidsteam. Juist die combinatie maakt dit traject zo krachtig. Je kan de vormingen zeker ook apart volgen, maar door als school deel te nemen aan de verschillende vormingen rond anderstalige nieuwkomers, verbind je de inzichten uit de verschillende vormingen tot één geheel. Zo groei je als team samen naar sterk, inclusief en taalkrachtig onderwijs.
Tip
Kijk binnen je team wie welke rol opneemt rond anderstalige nieuwkomers. Verdeel de vormingen en deel nadien jullie ervaringen en methodieken met elkaar. Zo versterk je niet alleen jezelf, maar ook je hele schoolwerking.


