Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.
De YOUCA Action Day is meer dan een dagje buiten de klas. Leerlingen krijgen de kans om voor één dag aan de slag te gaan bij een bedrijf, organisatie, overheidsdienst of particulier naar hun hart. Daarbij ontwikkelen ze cruciale competenties. Ze sterken hun sollicitatievaardigheden door cv’s op te stellen, motivatiebrieven te schrijven en zich te presenteren bij een werkgever. Daarbovenop doen ze een uitzonderlijke werkervaring op en testen ze hun studiekeuze uit.
Goed doel
Al doende zetten ze zich in voor een goed doel en dragen ze bij aan een duurzame en rechtvaardige samenleving. Dit jaar staat de YOUCA Action Day in het teken van de bescherming van het Amazonewoud. Dit gebied is onmisbaar voor de planeet, maar verdwijnt door bosbranden, mijnbouw, illegale houtkap en grootschalige landbouw. Met de opbrengst ondersteunt YOUCA jongeren in Peru om actie te ondernemen om de verwoesting te stoppen.
Praktisch
Tot 31 mei kan je je school inschrijven via je leerkrachtenprofiel op de jobbank van YOUCA. Vanaf 1 september kunnen leerlingen de vacaturebank zien en kunnen ze beginnen solliciteren voor hun favoriete job. Als leerkracht kan je de leerlingen opvolgen bij hun sollicitatieproces en blijf je altijd op de hoogte. Op 16 oktober gaan de leerlingen aan de slag.
Materiaal
Om jezelf en je leerlingen zo goed mogelijk voor te bereiden kan je rekenen op ondersteuning van YOUCA. Vrijwilligers komen op school een presentatie over het project brengen zodat leerlingen alles leren wat ze moeten weten over de organisatie. Daarnaast zijn er op de YOUCA-website lespakketten en handleidingen beschikbaar voor zowel leerkrachten als leerlingen. Het is ook mogelijk om op je school een meet & greet te organiseren met de jongeren uit Peru.
Met vragen en bezorgdheden kan je terecht bij Anke (anke@youca.be, 0472 17 68 90) de contactpersoon bij YOUCA.
Meer info vind je op ww.youca.be.