Voorkeuren
Cookies
Aanmelden
Aanmelden met je GO! account

Praktijkvoorbeeld professionele leergemeenschappen: vier scholen organiseren gezamenlijke studiedag

9 november 2025
Speelplaats Rh
Voor het tweede jaar op rij hielden de vier Tectura-scholen van GO! scholengroep Gent één pedagogische studiedag. Achttien workshops, vier campussen, vierhonderd leraren. “Door samen te werken kunnen we iedereen iets bieden dat echt bij hen past, en tegelijk leren we van elkaar”, zeggen Benny Vandevoorde en Marijke Meul.

Meer mogelijkheden voor iedereen

Waar een pedagogische studiedag meestal één centraal thema heeft, bood Tectura dit jaar achttien verschillende workshops aan. Leerkrachten konden kiezen uit onderwerpen als artificiële intelligentie, omgaan met polarisering, taalontwikkelend lesgeven, leerplanimplementatie of didactische ICT.

“Met vier scholen samen kunnen we een veel ruimer en rijker aanbod voorzien”, zegt Marijke Meul, een van de coördinatoren binnen het Tectura-netwerk. “Niet enkel voor leerkrachten, maar ook voor zorgcoördinatoren, opvoeders of financiële medewerkers. In een afzonderlijke school is die groep vaak te klein om voor hen iets op maat te organiseren, maar samen lukt dat wel. Dat is een enorme meerwaarde.” 

Marijke En Benny Aan Tafel Aan Het Werk Lachend
quote

Met vier scholen samen kunnen we een veel ruimer en rijker aanbod voorzien.

— Marijke Meul

DEEL:

Door onze krachten te bundelen, kunnen we projecten opzetten die voor één school te groot zijn; samen krijg je veel meer in beweging.

— Benny Vandevoorde

DEEL:

quote
Marijke En Benny In De Lens Kijkend Benny Staand

De Tectura-scholen bewijzen dat samenwerken loont. Door middelen, ideeën en mensen te bundelen, ontstaat een aanbod dat geen enkele school alleen kan realiseren. “Het vraagt wat afstemming, maar je krijgt er zoveel voor terug”, zegt Benny. “Meer expertise, meer motivatie, meer verbondenheid.” Marijke vult aan: “Elke scholengroep heeft collega-scholen met gelijkaardige uitdagingen. Als je elkaar vindt en samen inzet op professionalisering, groeit iedereen mee.” 

Pagina delen

Heb je een vraag?

of mail naar info@g-o.be

GO! nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van wat het GO! zoal doet? Dat kan! Schrijf je in om de GO! nieuwsbrief te ontvangen.

Schrijf je in

Welkom op
Go Pro

of
Niet aanmelden

Nog geen GO! account?

Jouw GO! account, sleutel tot een gepersonaliseerde GO! pro

Jouw GO! account is jouw persoonlijk toegangsticket tot het afgeschermde nieuws en inhoud op maat van jouw profiel. Jouw GO! account betekent niet dat je een g-o.be e-mailadres hebt of krijgt.
  • Nog even geduld. Momenteel heb je nog geen (recht op een) GO! account met toegang tot GO! pro. Van zodra jouw scholengroep start met het opladen en activeren van de contact- en functiegegevens van het (niet-)onderwijzend personeel in scholen en instellingen, heb ook jij (recht op) een GO! account met toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van jouw scholengroep om te vernemen wanneer de scholengroep start met het beheer in GO! gebruikersbeheer.

Hoe krijg je een GO! account, wanneer je er recht op hebt?
De lokale gegevensbeheerder van je scholengroep zorgt voor de registratie of aanpassing van je gegevens in GO! gebruikersbeheer. Vervolgens krijg je de juiste toegangsrechten en kun je aanmelden op GO! pro.