Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.
Het vak techniek en SC4
Binnen sleutelcompetentie vier (digitale competenties en mediawijsheid) wordt een leerplandoel specifiek gekoppeld aan het vak techniek in de eerste graad: “De leerlingen ontwerpen doelgericht een digitaal en niet-digitaal algoritme volgens de principes van computationeel denken en debuggen het”. Met andere woorden, het gaat dus om de bouwstenen van digitale systemen en de principes van computationeel denken: decompositie, patroonherkenning, abstractie en algoritmen.
Van leerplandoel naar lespraktijk
De PBD-GO! helpt je op weg met deze vorming waarin de micro:bit centraal staat. Deze kleine, krachtige microcomputer biedt oneindig veel mogelijkheden. Of je nu richtingaanwijzers wilt installeren op je fiets, je eigen stappenteller wilt ontwerpen of een zelfrijdend autootje wilt programmeren: na deze vormingsdag integreer je STEM en computationeel denken moeiteloos in je lessen techniek.
Wat mag je verwachten?
Voor deze vorming werkt de PBD-GO! samen met een expert-lesgever van Brightlab. De vormingsdag bestaat uit twee fysieke modules op dezelfde dag, zodat je je maar één keer hoeft te verplaatsen.
- Module 1: Werken met micro:bit - de basis (12 februari, voormiddag)
Ideaal als je nog niet met micro:bit hebt gewerkt. Je leert de basics.
Alle info en inschrijven via deze link. - Module 2: De micro:bit in jouw STEM-projecten (12 februari, namiddag)
Heb je al wat ervaring? In deze module verdiep je je in toepassingen die meer uitdagen.
Alle info en inschrijven via deze link.
Afhankelijk van je voorkennis kan je ervoor kiezen om alleen de verdiepende module te volgen in de namiddag of ook de basisvorming in de voormiddag. Mis deze kans niet om je leerlingen te laten groeien in digitale geletterdheid en technologie!


