Voorkeuren
Cookie instellingen
Aanmelden
Aanmelden met je GO! account

GOK-netwerksessie - 17 juni

22 juni 2025
Lijntekening van een potlood dat op een stapeltje papier schrijft
Op 17 juni kwam het lerend netwerk gelijke onderwijskansen digitaal samen. De interesse was bijzonder groot. Meer dan 250 collega’s hebben deelgenomen.

Deze sessie had een andere invulling dan gewoonlijk en werd breed opengesteld voor al wie geïnteresseerd was. Het doel was de scholen, net zoals in 2020 bij het ontstaan van het GOK-netwerk, de kans te geven om zich onder te dompelen in een GOK-infobad. Dit vanuit een sence of urgency naar aanleiding van negatieve doorlichtingsverslagen in verband met GOK.

Wat stond er op het programma?

Collega’s van afdeling Beleid & Belangenbehartiging, afdeling Netbrede ondersteuning en ontwikkeling en de GO! pedagogische begeleidingsdienst namen ons mee in:

  • Wat kunnen we leren van de sense of urgency vanuit de doorlichtingen van de onderwijsinspectie?
  • Beleidskader uit de regelgeving en welke kansen de middelen die scholen ontvangen kunnen bieden?
  • Acties op klas- en schoolniveau die bewezen effecten hebben – in het bijzonder ook op kansengroepen.
  • Hoe hangt GOK samen met gepersonaliseerd samen leren?
  • Hoe plaatsen we GOK binnen het GO! continuüm naar inclusie?
  • Hoe teken je een plan van aanpak uit?
  • En hoe kan PBD je daarbij verder begeleiden?

Ondertussen organiseren we reeds een aantal jaren online GOK-netwerksessies en zitten we al aan meer dan 100 leden.

De bedoeling van deze GOK-sessies is ondersteuning te bieden bij het expliciteren van het GOK-beleid op niveau van de scholen, nadenken over strategieën om een breder draagvlak te creëren voor GOK en reflecties voor efficiënte manieren om GOK-middelen in te zetten.

Interesse om deel te nemen aan ons lerend netwerk, stuur ons dan een mailtje: katrien.lehouck@g-o.be zodat we jou kunnen toevoegen aan onze verzendlijst.

Het presentatiemateriaal van deze en alle voorgaande sessies vind je hier.

Pagina delen

Heb je een vraag?

Katleen Janssens - 02 790 94 34
Elisabeth De Vleesschauwer - 02 790 93 17
Katrien Lehouck - 02 790 96 89

Of stuur je vraag via info@g-o.be

GO! nieuwsbrief

Ontvang nieuws en ondersteuning voor GO! professionals, ons opleidingsaanbod en zoveel meer.

Schrijf je in

Meer nieuws

Welkom op GO! pro

Niet aanmelden
Personaliseer je GO! pro-ervaring en kies je onderwijsniveau als kijkfilter voor nieuws en opleidingen.
of
Meld je aan met je GO! account en krijg nieuws en inhoud op jouw maat te zien.

Nog geen GO! account?

Jouw GO! account, sleutel tot een gepersonaliseerde GO! pro

Jouw GO! account is jouw persoonlijk toegangsticket tot het afgeschermde nieuws en inhoud op maat van jouw profiel. Jouw GO! account betekent niet dat je een g-o.be e-mailadres hebt of krijgt.
  • Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
    Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.

  • Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van je scholengroep.

  • Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van je scholengroep.

  • Nog even geduld. Momenteel heb je nog geen (recht op een) GO! account met toegang tot GO! pro. Van zodra de GO! contactendatabank beschikt over de contact- en functiegegevens van het (niet-)onderwijzend personeel in de scholen en instellingen, heb ook jij (recht op) een GO! account met toegang tot GO! pro.

Hoe krijg je een GO! account, wanneer je er recht op hebt?
De lokale gegevensbeheerder van je scholengroep of de personeelsdienst (enkel voor Huis GO! medewerkers) zorgt voor de registratie of aanpassing van je gegevens in de GO! contactendatabank. Vervolgens krijg je de juiste toegangsrechten en kun je aanmelden op GO! pro.