Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.
Waarover gaat het?
AI is niet meer weg te denken uit ons hedendaags onderwijs. Met de AI-act (EU, 2024), de eerste wet die AI effectief reguleert, verplicht de EU scholen om een doordacht AI-beleid te voeren en het schoolteam AI-geletterd te maken. Met dit vormingstraject willen we iedere onderwijsprofessional effectieve handvatten geven om AI te begrijpen en op een doordachte pedagogische manier in te zetten in de onderwijspraktijk.
Met andere woorden… je ontwerpt een eigen pedagogische surfplank om te leren surfen op de AI-golf.
Design van het vormingstraject
In dit basecamp ligt de focus op AI-geletterdheid. Deze vorming is een blended traject dat bestaat uit 4 modules met fysieke en online activiteiten.
Module 1:AI-geletterdheid (fysiek)
In deze module focussen we op wat AI precies is, hoe het werkt en zich verder ontwikkelt. We bespreken niet alleen de meerwaarde voor onderwijs, maar analyseren ook de kansen en valkuilen. Daarnaast bekijken we ook hoe je collega’s mee kan nemen op de AI-golf.
Module 2:Prompten & het gebruikskader (fysiek)
Doelgericht prompten… hét basisprincipe om op een efficiënte en ecologische manier aan de slag te gaan met elk AI-systeem. Via interactieve oefeningen en cases ga je aan de slag met GO!Doel-TRICK en een wetenschappelijk onderbouwd gebruikskader voor leerkrachten en leerlingen.
Module 3: AI doelgericht inzetten in mijn onderwijspraktijk (online)
Je gaat aan de slag met Doel-TRICK en het gebruikskader binnen een eigen case in functie van jouw onderwijspraktijk. Tijdens dit oefenmoment kan je rekening op verdiepende ondersteuning.
Module 4: Stop & Go (fysiek)
Wat is de impact van AI op de digitale bouwstenen? En wat zijn de opbrengsten van jouw case? In deze module staat intervisie en delen van ervaringen centraal.
Aanvullend op dit traject kan je doorheen het schooljaar ook PBD-GO! AppetAIsers volgen: compacte webinars die inzoomen op een bepaald aspect van AI in onderwijs. Omdat we kort op de bal willen spelen bij een technologie die zo snel evolueert als AI, liggen nog niet alle topics en AppetAIsers vast. Het overzicht krijgt dus regelmatig een update. Let op: deze webinars staan los van het traject, zijn dus ook betalend en vergen een aparte inschrijving.
Praktisch
vrijdag 17 oktober 2025, van 9u30 tot 16u00
Module 1: AI geletterdheid
Huis van het GO!
Willebroekkaai 36, 1000 Brussel
Wegbeschrijving
vrijdag 21 november 2025, van 9u30 tot 16u00
Module 2: De basisprincipes van doordacht AI-gebruik
Huis van het GO!
Willebroekkaai 36, 1000 Brussel
Wegbeschrijving
woensdag 07 januari 2026, van 9u30 tot 12u00
Module 3: AI doelgericht inzetten in mijn onderwijspraktijk
Online
dinsdag 12 mei 2026, van 9u30 tot 16u00
Module 4: Stop & Go
Huis van het GO!
Willebroekkaai 36, 1000 Brussel
Wegbeschrijving
maandag 23 februari 2026, van 10u30 tot 12u00
Module 3: helpdesk #1
vrijdag 20 maart 2026, van 10u30 tot 12u00
Module 3: helpdesk #2
Doelstellingen
Je weet wat AI is en waarom het belangrijk is om de werking van AI goed te begrijpen.
Je hebt inzicht in de meerwaarde, kansen en valkuilen van AI-systemen in onderwijs.
Je kan eco-efficiënt prompten.
Je kent het GO! gebruikskader en kan dit vertalen naar jouw eigen onderwijspraktijk.
Extra informatie
Je brengt best een opgeladen laptop mee. Vermijd het gebruik van een Chromebook, deze toestellen hebben problemen om geconnecteerd te raken met het wifinetwerk in het Huis van het GO!
Schrijf in met een schoolaccount, niet jouw persoonlijk mailadres! Een week voor de start van de opleiding word je uitgenodigd tot een Teams-omgeving waar er mogelijkheid is tot interactie en je alle materialen zal terugvinden. Zorg dat je toegang hebt tot deze Teams-omgeving voor de start van de opleiding.
Lesgever
Willems Mark
Mark houdt zich bezig met de thema's innovatie en ICT bij PBD-GO!
- Expert in Innovatie en ICT-integratie
- Brede ervaring in onderwijstechnologie en AI
- Actieve bijdrager aan onderwijsvernieuwing binnen GO! (o.a. Ixzo, Install-ed, l-earn, Sandbox)