Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.
Weerstand komt vaak voor in teams. Zonder wrijving krijg je geen glans, niet waar? Toch is het belangrijk om te leren hoe je met weerstand kan omgaan als leidinggevende.
Deze vorming biedt een nieuwe kijk op tegenwerking of moeilijke knopen in teams waardoor je een extra laag van leiderschap aanboort: transformationeel leidinggeven.
- Je krijgt inzicht in persoonlijke motivatoren van mensen waardoor je de juiste snaar weet te raken bij medewerkers en hen zo gemakkelijker mee krijgt.
- Via een handig stappenplan leer je onder de waterlijn kijken waardoor proactief je kans op succes bij verandering vergroot.
- Je leert hoe je sterker kunt worden in transformationeel leiderschap waardoor je proactief inspeelt op de noden en behoeften van medewerkers.
- Je krijgt inzicht in de 3 oerkrachten van levende systemen (insluiten, ordenen en uitwisselen) en hoe je kunt zorgen dat je die in je school of centrum respecteert of activeert.
- Je leert je bekwamen in groeitaal waardoor je boodschappen veel beter binnenkomen bij het schoolteam en voor een motiverend en blijvend effect zorgen.
Praktisch
maandag 26 januari 2026, van 9u30 tot 16u00
Omgaan met weerstand in je team
Huis van het GO!
Willebroekkaai 36, 1000 Brussel
Wegbeschrijving
Doelstellingen
- Je leert wat transformationeel leiderschap inhoudt en hoe je het kunt toepassen
- Je leert hoe je kunt kijken naar wat mensen motiveert dan wel aandacht te hebben voor hun huidig gedrag
- Je kunt het stappenplan ‘onder de waterlijn kijken’ toepassen
- Je weet hoe je voldoende aandacht hebt voor de oerkrachten in je schoolsysteem
- Je kunt jouw toekomstige communicatie omzetten in motiverende groeitaal
Extra informatie
Deze vorming is gericht op leidinggevenden, maar ook beleidsmedewerkers of coördinatoren zijn welkom.
Lesgever
De Boe Dirk
Dirk De Boe is expert in creativiteit, innovatie en transformatie. Hij is transformatiecoach bij EduNext en begeleidt scholen bij complexe veranderingsprocessen. Hij is gastdocent aan de banaba schoolontwikkeling bij Odisee en auteur van het boek ‘Transformeer je school van binnenuit’. Hij schreef ook mee aan het boek ‘De ultieme inspiratiegids voor transformatie van je school’.