Voorkeuren
Cookie instellingen
Aanmelden
Aanmelden met je GO! account

Professionele leergemeenschap: Artsen & Verpleegkundigen (JGZ)

Deze professionele leergemeenschap richt zich tot de artsen en verpleegkundigen die binnen hun centrum het kernproces ‘beschermen, bewaken en bevorderen van groei en ontwikkeling’ ondersteunen. Er wordt tijdens de PLG dieper ingegaan op vragen en noden die binnen de groep spelen met betrekking tot het implementeren van dit kernproces en JGZ-gerelateerde onderwerpen binnen CLB’s.

Een basiskennis (de standaarden VWVJ, de inhoud en visietekst op gezondheid van leerlingen) van en vaardigheden binnen het kernproces wordt gevraagd. Dit geeft de mogelijkheid om in de PLG verdiepend te werken en in te gaan op een wenselijke attitude, verdiepende kennis en vaardigheden, helpende materialen….

Er worden goede praktijken en materialen uitgewisseld. Een aanrader dus voor wie een beleidsfunctie of coördinerende/coachende rol opneemt inzake dit kernproces.

Praktisch

1
donderdag 23 april 2026, van 9u30 tot 15u30
IP2601JGZ0320260423

Huis van het GO!
Willebroekkaai 36, 1000 Brussel
Wegbeschrijving

Schrijf je individueel in
Individuele prijs: €250 voor externe deelnemers (volledige reeks)

Doelstellingen

De deelnemers:

  • Wisselen (goede) implementatiepraktijken uit door ideeën, materialen, etc. met elkaar te delen en samen uit te werken.
  • Formuleren aandachtspunten binnen het CLB-beleid voor dit kernproces.
  • Nemen de inzichten mee en maken intern de vertaalslag naar de eigen centrumwerking en andere kernprocessen.
  • De deelnemers kennen de laatste evoluties in de preventieve gezondheidszorg.
  • De deelnemers verhogen de eigen expertise inzake preventieve gezondheidszorg en jeugdgezondheid.

Extra informatie

■  Per CLB kunnen twee deelnemers afgevaardigd worden: de coördinerende arts en de coördinerende verpleegkundige.

■  Tijdens onze professionaliseringsactiviteiten zijn er annuleringsvoorwaarden van toepassing. Gelieve hiermee rekening te houden!

■  Max. 35 deelnemers per sessie.

■  Deze PLG bestaat uit drie vergaderingen/schooljaar.

■  Om in te schrijven, maak je jouw keuze hieronder en klik je op de knop ‘Inschrijven’ bij de reeks/datum waarvoor je kiest. Let op! Je schrijft voor elke PLG afzonderlijk in.

■  Voor meer informatie betreffende de praktische modaliteiten kan je contact opnemen met Daisy Gelaude op het nummer 02/790.93.09 of via daisy.gelaude@g-o.be.

Werkmethode

De deelnemers bepalen zelf de agenda. Werkvormen worden gekozen in functie van de thema’s en vaardigheden die de groep wil behandelen. De deelnemers leren van elkaar door het inbrengen en uitwisselen van persoonlijke ervaringen.

TIMING:

Huis van het GO! Willebroekkaai 36, 1000 Brussel

„ PLG01Vr 03/10/2025 ⇨ 09u30 tot 15u30  1.02 Kitty & 1.03 Tuur

„ PLG02: Do 11/12/2025 ⇨ 09u30 tot 15u30  1.02 Kitty & 1.03 Tuur

„ PLG03Do 23/04/2026 ⇨ 09u30 tot 15u30 ⇨ 1.02 Kitty & 1.03 Tuur

Lesgevers

Callens Brenda

Arts, POC GO! CLB brenda.callens@go-clb.be 

Ghulam Farah

Professionaliseringsmedewerker preventie, Team professionaliseren, POC GO! CLB's 

farah.ghulam@g-o.be 


Pagina delen

GO! nieuwsbrief

Ontvang nieuws en ondersteuning voor GO! professionals, ons opleidingsaanbod en zoveel meer.

Schrijf je in

Volg deze opleiding ook op een ander tijdstip

Professionele leergemeenschap: Artsen & Verpleegkundigen (JGZ)

vrijdag 03 oktober 2025, van 9u30 tot 15u30
€250 voor externe deelnemers (volledige reeks)
Meer informatie

Professionele leergemeenschap: Artsen & Verpleegkundigen (JGZ)

donderdag 11 december 2025, van 9u30 tot 15u30
€250 voor externe deelnemers (volledige reeks)
Meer informatie

Welkom op GO! pro

Niet aanmelden
Personaliseer je GO! pro-ervaring en kies je onderwijsniveau als kijkfilter voor nieuws en opleidingen.
of
Meld je aan met je GO! account en krijg nieuws en inhoud op jouw maat te zien.

Nog geen GO! account?

Jouw GO! account, sleutel tot een gepersonaliseerde GO! pro

Jouw GO! account is jouw persoonlijk toegangsticket tot het afgeschermde nieuws en inhoud op maat van jouw profiel. Jouw GO! account betekent niet dat je een g-o.be e-mailadres hebt of krijgt.
  • Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
    Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.

  • Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van je scholengroep.

  • Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
    Contacteer de lokale gegevensbeheerder van je scholengroep.

  • Nog even geduld. Momenteel heb je nog geen (recht op een) GO! account met toegang tot GO! pro. Van zodra de GO! contactendatabank beschikt over de contact- en functiegegevens van het (niet-)onderwijzend personeel in de scholen en instellingen, heb ook jij (recht op) een GO! account met toegang tot GO! pro.

Hoe krijg je een GO! account, wanneer je er recht op hebt?
De lokale gegevensbeheerder van je scholengroep of de personeelsdienst (enkel voor Huis GO! medewerkers) zorgt voor de registratie of aanpassing van je gegevens in de GO! contactendatabank. Vervolgens krijg je de juiste toegangsrechten en kun je aanmelden op GO! pro.