Ja, je hebt (recht op) een GO! account en toegang tot GO! pro.
Contacteer de personeelsdienst van het Huis van het GO!.
In de opleiding, als fase 2 van het professioneel continuüm voor leidinggevenden, werk je aan de basiskennis en de startcompetenties die een directeur nodig heeft bij de aanvang van de job. Het wettelijk, pedagogisch en organisatorisch kader worden hierbij afwisselend behandeld.
De opleiding bevat maximum 8 opleidingsdagen, een tutorial (casusbespreking) die bestaat uit 2 sessies en 3 practica. 2 van de 3 practica worden georganiseerd volgens de principes van ‘flipped classroom’. Op deze manier wordt in de opleiding de theorie gekoppeld aan de praktijk.
Doelstellingen
- Je hebt, door het aanbod van lesthema's, practica en tutorials, een voldoende basis mee om de functie van (adjunct-)directeur naar behoren te kunnen uitoefenen.
- Na de opleiding ben je klaar om je competentieontwikkeling op de werkvloer verder te zetten met ondersteuning van een mentor.
- Je behaalt het vormingsattest waarmee je voldoet aan de vereiste van de proef bij aanstelling in het ambt (zie decreet rechtspositie).
Extra informatie
Conform de oproep kan je je kandidatuur vanuit de vrije instroom inzenden tot en met 17 augustus 2025.
Als je inschrijft vanuit een onderwijsinstelling die per 1 september 2025 wordt overgenomen door het GO! noteer dat dan zeker bij de opmerkingen tijdens de inschrijving en neem contact op met Kristel Vandermolen (0496 75 42 17 of kristel.vandermolen@g-o.be)
Wanneer je de elektronische inschrijving beëindigt en je klikt op verzenden, ontvang je soms niet automatisch een melding dat het GO! je kandidaatstelling heeft ontvangen.
Je krijgt uiterlijk 5 juli, als je daarvoor inschreef, of eind augustus, als je in de zomervakantie inschrijft, een mail met verdere praktische informatie over jouw inschrijving voor de opleiding.
Dat betekent nog niet dat je bent toegelaten. Alle kandidaat-cursisten uit de vrije instroom worden begin september in het Huis van het GO! te Brussel verwacht voor de mondelinge toelichting bij de ingediende paper.
Uiterlijk enkele dagen na de inschrijvingsperiode, lees asap na 17 augustus 2025, ontvang je, via je emailadres opgegeven bij inschrijving, het tijdstip waarop de jury met jou in gesprek gaat.
De lesdagen, practica en tutorials zullen plaatsvinden op zaterdagen en woensdagen. Concrete data worden via een jaarkalender aan de deelnemers bezorgd nadat de procedure ‘effectieve toelating tot de opleiding is afgerond, d.w.z. begin september. De inschrijvingskost bedraagt € 800 - De wijze en het tijdstip van betalen ontvang je bij de start van de opleiding in oktober 2025.
LET WEL: Je kan per uploadmogelijkheid bij de inschrijvingsvragen slechts 1 ‘document’ uploaden. Je bundelt meerdere documenten dus best per vraag in een zip-bestand of in een gecombineerd pdf-bestand.